Informacje

B180 to pierwszy w Polsce podcast poświęcony postaci Batmana oraz jeden z pierwszych polskich podcastów poświęconych komiksom, uruchomiony w 2007 roku przez Bartka Biedrzyckiego.

Każdy odcinek, trwający zwykle ok. 180 sekund, zawiera recenzję jednego z licznych albumów z przygodami Mrocznego Rycerza. Przygotowali je, bez żadnej konkretnej kolejności czy zasad, Bartek Biedrzycki, Wojtek Grzegorek i Michał Chudoliński.

Audycje te są subiektywnym spojrzeniem na postać i jej przygody wieloletnich fanbojów. Nie starają się być ani profesjonalne, ani wiążące – a jedynie informacyjne i przydatne. Jeśli więc po wysłuchaniu tego materiału twój kot zdechnie, siostra zacznie się umawiać z jakimś emo, a w pracy wyślą na bezpłatny urlop – to nie jest nasza wina. Gdybyś jednak wygrał w Dużym Lotku po wysłuchaniu jednej z z tych audycji – to na pewno zasługa jej autora.


Materiały na tej stronie udostępniane są na licencji Creative Commons. Wolno je rozpowszechniać pod warunkiem podania autora i oryginalnego linku. Jeżeli chcesz użyć ich do stworzenia innego materiału, jesteś zobowiązany do udostępnienia wynikowego produktu na tej samej licencji. Poinformowanie B180 będzie oczywiście mile widziane.

Spod licencji wyłączone jest całkowicie umieszczanie materiałów na tzw. „link farmach”, służących nabijaniu pageranku w Google. Każdy taki przypadek będzie ścigany natychmiast po wykryciu.